Tania pożyczka na samochód

Nie zawsze posiadamy wolne środki, które możemy przeznaczyć na zakup samochodu. Czasami najkorzystniejszym rozwiązaniem okazuje się zaciągnięcie kredytu. Instytucje bankowe dają nam szereg produktów bankowych do wyboru. Między kredytem a pożyczką na samochód jest drobna różnica. Możemy je zaciągnąć w bankach lub u samego producenta samochodu. Zarówno tak chętnie jak Polacy zaciągają zobowiązania na samochody tak banki chętnie ich udzielają.

Na czym polega kredyt ,,na dwa razy”?

Banki wśród produktów kredytowych oferują możliwość spłaty kredytu na samochód na dwa razy. W podstawowej wersji klient najpierw wpłaca połowę należności za samochód, a po roku drugą część. Po roku kredytobiorca ma prawo spłacić resztę zadłużenia gotówką lub zwykłym kredytem konsumenckim. Często banki oferują swoim klientom promocje w postaci umorzenia oprocentowania w pierwszych ratach kredytu.

Najczęściej tego typu produkty kredytowe spotkamy w ofertach dilerów samochodowych.

Czym się charakteryzuje kredyt balonowy?

Przede wszystkim w kredycie balonowym mamy możliwość w pierwszej kolejności spłaty odsetek kapitałowych, a spłatę odsetek pożyczki może odłożyć w czasie. Mamy kilka możliwości zakończenia pożyczki balonowej, mianowicie:
rozłożenie odsetek na raty kredytowe;
oddać samochód dilerowi, co stwarza możliwość sprzedaży pojazdu, a z uzyskanej kwoty może spłacić zaległe odsetki. Nadpłatę z odsetek kredytobiorca może przeznaczyć na dowolny cel, np. zakup nowego samochodu.
Spłacenie odsetek w jednej racie, tzw. balonowej.

Czy kredyt w salonie jest korzystny?

Kredyt w salonie jest stosunkowo łatwo dostępny, ponieważ wszelkie formalności załatwimy na miejscu. Zazwyczaj diler samochodowy ma podpisana umowę z bankiem, dzięki czemu nie musimy chodzić po bankach w celu załatwienia środków na sfinansowanie samochodu.

Najtańsze kredyty oferowane są klientom, którzy kupują nowe samochody. Można zakupić także samochód używany z renomowanego salonu działającego przy komisie, jednak w nich ceny aut są znacznie wyższe niż na rynku wtórnym.

Jakie możliwości daje kredyt konsumencki?

Kredyt konsumencki przyznawany jest osobom prywatnym. Nie możemy uzyskać kredytu konsumenckiego na działalność gospodarczą. Kredyt poza działalnością daje nam możliwość sfinansowania zakupu w całości lub w połowie.

Kredyt konsumencki stwarza możliwość odstąpienia od podpisanej umowy bez podawania powodów. Ponadto kredytobiorca nie ponosi żadnych kosztów dodatkowych związanych z odstąpieniem od umowy kredytowej.

Co oferuje nam kredyt samochodowy?

Kredyt samochodowy może być zaciągnięty na samochód nowy bądź używany. Należy pamiętać, że przy tego typu pożyczce bank jest współwłaścicielem pojazdu i wpis ten widnieje w dowodzie rejestracyjnym. Zdarza się, że bank ma wpływ na decyzje sprzedaży samochodu. Ponadto bank może się zabezpieczyć na ubezpieczenie AC i OC, istnieje dodatkowe zabezpieczenie w postaci depozytu karty pojazdu.

Kredyt samochodowy stwarza możliwość uiszczenia wkładu własnego. Niewątpliwie im większy wkład tym lepsze warunki kredytowe do wynegocjowania.

Jedno przemyślenie nt. „Tania pożyczka na samochód


  1. Kredyt samochodowy nie jest taki straszny jakby się mogło wydawać. Wielu ludzi w ogóle demonizuje kredyty, no ale jakby nie patrzeć jakby ich nie było to większość Polaków mieszkałaby w lepiankach i jeździła kartonem. Fajnie, że są takie opcje zakupu auta na kredyt. Wiadomo że spłaca się więcej, no ale tak trzeba by jeździć komunikacją miejską przez ileś lat żeby móc sobie odłożyć na samochód. Bądź co bądź komunikacja miejska wcale nie jest taka tania >.<

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *